Krka u prvom polugodištu povećala dobit 11%, isplaćuje rekordnu dividendu

Bez autora
Jul 12 2021

Predsjednik Uprave Krke Jože Colarič na današnjoj Skupštini dioničara rekao je da je Grupa Krka u prvoj polovici ove godine povećala prihode za jedan posto u odnosu na isto razdoblje prošle godine - na 808,6 milijuna eura.

Sa 177,4 milijuna eura neto dobit veća je za jedanaest posto. Rast prodaje bio je osobito u jugoistočnoj Europi, na inozemnim tržištima i u Sloveniji, gdje su Terme Krka povećale prihode za trećinu. Dioničari Krke dobit će 22. srpnja 156 milijuna eura dividende ili 5 eura bruto po dionici.

Novomeški farmaceutski div uspješan je i u prvoj polovici ove godine, kada je ostvario neto dobit od 177,4 milijuna eura. Grupa Krka ostvarila je 808,6 milijuna eura prodaje, od čega prihode od prodaje proizvoda i usluga temeljem ugovora s kupcima iznosio je 806,5 milijuna eura. Ovo je najveća polugodišnja prodaja u povijesti Krke. Ukupna prodaja bila je 4,8 milijuna eura ili 1% veća u odnosu na isto razdoblje prošle godine.

Na prošlogodišnja prodaja uglavnom je bila posljedica visoke prodaje u prvom tromjesečju, koja je bila specifična zbog same prodaje povećana potražnja za Krkinim proizvodima tijekom prvog vala pandemije covida-19. U drugoj četvrtini 2021. prodali su robe vrijedne 412,8 milijuna eura, što je 21% više nego u drugom tromjesečju prošle godine.

Na tržištima izvan Slovenije prodali smo 764,8 milijuna eura proizvoda, što predstavlja 95% prodaje proizvoda i usluge grupe Krka. Prodali su 8,2 milijarde jedinica (tablete, kapsule, injekcije itd.) ili 2% više nego u istom razdoblju prošle godine.

Ocenite tekst
Komentari
Prikaži više 
 Prikaži manje
Ostavite komentar

Prijavite se na Vaš nalog


Zaboravili ste lozinku?

Nov korisnik